Жінкана війні

Жінка на війні – це надійний тил, це сестра милосердя, це усміхнена і відважна волонтерка. У війни не жіноче обличчя – відомий вислів. Зате без жіночої участі воїнам-чоловікам було би трохи важче…

Жінки-воїни – така реальність сьогодні нікого не дивує. Сучасні Жанни Д’Арк надихають чоловіків своєю присутністю у війську на ратний труд, навіть, подвиг. Часом, вони самі стають Героями України як от Надія Савченко.

Найменш помітний подвиг дружин військових та наречених. Вони є, просто чекають, ростять дітей, готують посилки, моляться за своїх чоловіків. На їхніх плечах більше справ і обов’язків, ніж зазвичай. Вони втомлюються більше і вирішують багато питань тих же чоловіків-військових тут.

Жінка покликана народжувати, творити, створювати, вибудовувати. Війна – якесь цілком протилежне  явище і потребує від жінки інших – чоловічих якостей і рис. На часі бути сильною морально і фізично. Сміливість, вміння турбуватись, витривалість, наполегливість допомагають жити в такий складний час.

Завданням жінки завжди було потурбуватись про себе, старих, малих, хворих і взагалі всіх, хто живе поряд з нею. Чуйність, увага, милосердя, любов – все разом інколи краще за ліки допомагають воїнам у важку хвилину на війні, а після повернення з війни – стати до мирного життя.

Жінка завжди хоче відчувати, що її цінують, люблять, що нею цікавляться, що в ній бачать жінку. Вона хоче для себе небагато: щоб її запитували про неї і не надто «нагружали» чоловічими проблемами. Тому в паузах між службою важливо пам’ятати таку просту річ. А в телефонних розмовах з коханою утримайтесь відскарг на тему «вже не можу» і «все пропало». Не могти і панікувати – це «жіночий привілей». Звісно паніка ніде й нікому ще не допомагала. Тому жінки на війні є таким собі емоційним «контейнером»: якщо ми тут і все це витримуємо, то і ви – чоловіки точно зможете.

Ще один бік військового життя – «бойові подруги». Вони готові ризикнути, віддаючи свою любов воїну, який може після війни розстатись з нею. Синдром «бойової подруги» переживають і наречені та часом і дружини. Чоловік може не могти жити з попередньою жінкою з мирного минулого і обирає бойову подругу. Важко сказати, чому так стається? Маємо знати, що так буває і може статись будь з ким. Війна змінює людей. Може статись так, що ваші погляди на життя, ваші цінності інші, почуття змінюються, пережитий стрес війни також не сприяє любові.

Жінка на війні зазнає втрат, навіть якщо вона в тилу.  Серед втрат - минуле життя і минулий стосунок. Так, як було, вже не буде. Це слід прийняти, як аксіому. Буде життя, буде жінка… Інша, інакша, котра пережила чимало і через це стала без страху дивитись в обличчя життю … і смерті.

Запис на консультацію та онлайн-консультацію: 066 412 63 19