Жертовність і Любов…

Сліпа відданість, яка межує з жертовністю дуже схожа на Любов.  Одного разу людина може вирішити присвятити власне життя вам. Тоді підтримка приходить  по першому поклику: матеріальна, моральна, словом чи ділом. Стосунок виглядає ідеальним. В цей час ви навіть не здогадуєтесь, що «лічильник» ввімкнено.

Туди зараховується кожен день життя, який проведено поряд, кожна справа, в якій вас підтримали чи допомогли, кожна копійка чи цінна порада, підсмажена котлета або дорога річ…

Одного разу настає час розрахуватись «за лічильником».  Та проблема полягає в тому, що вам не вдасться «сплатити рахунок», віддячити чи достатньо добре оцінити зроблене. Сказаного і зробленого вами буде замало і недостатньо. Ви почуєте: «я заради тебе, а ти…», «стільки сил на тебе витрачено, а ти…», «ночі не сплю, дбаю…», «у тебе щось не виходить - я тут як тут, а ти…», «підстрахувати, підтримати – будь ласка, а ти хоч би колись…», «я для тебе все роблю, а ти…», «маєш усе, чого тільки душа бажає, а ти…». Всі репліки закінчуються докорами в невмінні оцінити, побачити, віддати належну увагу тощо. Почуття провини, яке викликають такі слова відштовхує, виникає бажання втекти, уникнути контакту, більше не звертатись за підтримкою.

Зворотнім боком сліпої відданості, жертовності є прагнення власної досконалості, бездоганності в усьому. На рівні свідомості працюють установки: «я ЗАВЖДИ допомагаю іншим», «як ПОРЯДНА людина маю допомогти, навіть якщо мені це створює незручності», «ЗАРАДИ ЛЮБОВІ готова (-ий) ВСЕ віддати (зробити)…», «БЕЗ ТЕБЕ  мені нічого не треба: не буду… (обідати, вечеряти), (не засну вночі)».

Поза увагою такої «відданості» залишається вдячність і турбота з боку інших. Жертовна людина не схильна помічати того, що ви зробите для неї.  Переймаючись веденням «рахунку» за вкладені зусилля, не помічає власної невдячності.

Сліпа відданість дуже схожа на Любов, от тільки замість радості, задоволення і щастя викликає почуття провини, провокує душевні страждання і біль в усіх учасників стосунку .

Як казали мудрі, якщо відчуваєш щастя, радість і любов – ти на правильному шляху, якщо відчуваєш страждання і біль - замислись, що ти робиш не так (Сенека).  

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 год. за тел. на головній