Психологія розвитку: від року до двох

Головне завдання цього віку - дослідження простору та можливостей власного тіла. Отже, дитина починає освоювати простір «по горизонталі» і «по вертикалі». Батьків лякають нові бажання маленької дитини вилізти на меблі, лавку у дворі, стати на підвищення… Тому доцільно регулювати дитячу активність: є місця, куди можна дістатись під наглядом дорослих, а є місця, куди дитина може добутись самостійно. 

В цьому віці дитина вчиться впевнено ходити, стрибати, бігати, експериментує з власним тілом, наприклад, перекидається через голову.

Маніпулятивна діяльність змінюється предметною: ложка – їсти ложкою.

Все ще актуальним залишається предметне мислення: бачу маму – мама існує, бачу стілець- він існує. Тому, дитині важливо бачити маму, щоб почуватися безпечно, бачити стілець, щоб сісти на нього, штовхати перед собою іграшку, а не тягнути за собою.

Відсутня ієрархія мотивів: всі бажання важливі однаково. 

Дитина не вміє почекати "до завтра" – їй хочеться отримати бажане одразу.

Особливістю розвитку емоційно-вольової сфери є і вміння жити «тут і тепер»- дитина не вміє радіти або засмучуватися через те, що буде завтра або було вчора. Завдяки такій особливості простіше сприймаються різні життєві колізії.

Розвивається поняття про «добре» і «погано» через оцінку важливого дорослого. Коли малеча чує на свою адресу, що недобре щось зробила, для дитини це автоматично означає «я – погана/-ий». Фрази: «ти не правильно одягла плаття», «ти погано вимив руки» замініть на нейтральні -  «спробуй одягти плаття ось так», «помий ручки ще раз», «давай разом…».

Розвивається мовлення: в два роки словник дитини складається з приблизно 300 слів. Дитині важливо повторювати її дитяче лопотання і не правильні з точки зору граматики слова для формування мовного чуття. Дитина має вимовити, почути сказане, відкоригувати. Тобто становлення правильного мовлення – це цілий процес, який відбувається поступово протягом тривалого часу. (Далі буде: криза трьох років).

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 год. за номером на головній