Обличчя весняної депресії.

Березень місяць – благодатний час для весняної депресії. Як сезонний прояв, вона поступово минає із збільшенням тривалості дня.  Фахівці ж радять бути уважними до себе в цей час. В період пробудження природи оживають і психічні процеси.

Одні люди ще перебувають в «зимовій сплячці», інші – відчувають перепади настрою, безпричинну втому, апатію. За таких обставин маємо згадати психологічні прояви депресії, щоб поставитись уважно до цієї гості.

Невдоволеність життям, коли все не так, не таке, інші не такі, я не така (-ий) є типовою скаргою "носіїв" весняного розладу. Наступний в переліку скарг - симптом «недостатності»: недостатньо ефективно працюю, недостатньо сил, енергії, не достатньо часу. Паралельно людина шукає виправдання власній бездіяльності і хандрі: «коли матиму ось це, тоді зроблю ось так», «якби знати, що…, тоді б…»… Отже, настає момент внутрішнього конфлікту. Власне «Я» протестує проти таких виправдань. Вони є самообманом. Душа починає страждати. Страждання триватиме, допоки ви чесно не поглянете на реальні власні потреби, почуття, бажання, мрії, плани. Де вони, які вони? Можливо, відбувається заміщення одних потреб чи почуттів іншими – більш для вас безпечними або комфортними? Чи насправді бажаєте отримати в житті ось це? Або ж, плани і мрії потребують корекції?

Прихід цієї поважної гості – депресії, може свідчити про необхідність зупинитися і роззирнутися навколо, щоб збагнути: де ви є, що відбувається з вами, куди прямувати далі? Можливо, потрібно просто перепочити, зменшити власну активність.

Для того, щоб відправитися в подорож «до себе», необхідні сили – фізичні і психічні. Подбайте про власні ресурси: тілесні і моральні.

Весняна пора оживляє психічні процеси. Так, як уважно ми ставимося до паростків життя у власному саду – слід обережно і з любов’ю віднестись до проявів своєї душі.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній