Величні образи чоловічого світу: «король»

Стати володарем власного життя – означає бути «королем». Психологічно чоловік мав би за життя еволюціонувати в такого «короля»… Він має власне «королівство» з відповідними законами життя в ньому, де є пошана і повага до «правителя». З ним, як правило, ділить долю своя «королева» і підростає «нащадок престолу»… «Король» - мудрий, величний, могутній чоловік, здатний захистити себе і власний світ.

Часом еволюція дає збій і замість «короля» дорослий мужчина залишається на етапі «вічного принца» або «ковбоя-дослідника», приреченого на сповнене пригод і розваг самотнє життя…

Резонно виникає запитання, в чому тут справа і чому еволюційний розвиток чоловічої ідентичності не завжди веде до бажаного образу?

У кожного «короля» своя дорога до «престолу і королівства». Один був колись таким собі «Іваном-дурником» з відомої казки і завдяки жіночій енергії любові зазнає перетворень. Інший відправляється в мандри і на якийсь час стає отим «ковбоєм-дослідником», який шукає або свою кохану, або сенс життя, або й «не знати що». «Вічний принц» проводить життя під девізом «істина – в вині».

На шляху до «королівства» чоловіку допомагають як власна доброта, відвага та вміння любити, так і різного роду енергії, котрі раптом відкриваються. Це і дикі, архаїчні сили вовчої вдачі, і «чарівні предмети», тобто, інструменти досягнення цілі. Наприклад, знання, вміння, навички, щось створене власними зусиллями. На шляху до омріяного «королівства» зустрічаються перешкоди: це руйнівні енергії «чаклуна» чи «чаклунки», «відьми», «дракони», «ворожа» сила… Герой має витримати чимало, пройти через ряд життєвих випробувань, щоб тільки тоді отримати спочатку «пів-царства», а далі все «королівство», де житиме довго і щасливо…

Перешкодою можуть стати страх перед життям, небажання що-небудь створювати в своєму світі або брати на себе відповідальність. Неприйняття власної старості, страх смерті не пускає героя в боротьбу з інтернальними силами зла в самому собі та світі навколо. Цей страх утримує від досягнень та успішності… Коли страшно, хочеться заховатися. Тож, ховаються: у різні залежності, за сильну жіночу спину, в хворобу.

Кожний чоловік у своєму житті обирає свій шлях: бути «королем» чи не бути.

Стати «королем» - означає помудрішати, а, отже, «постаріти» і прийняти кінечність свого життя…

 В другому випадку вічно жити все одно не вийде, зате вийде добряче постраждати тілесно й емоційно через фізичні недуги та внутрішню боротьбу із своїми «вітряками». Отже, одвічне питання вибору: «бути чи не бути» – перше випробування на шляху до «королівського трону».

Записатись на консультацію: 066 412 63 19