Йти з радістю на роботу вранці і додому ввечері!

За даними Work.ua 90% українців страждають на синдром емоційного вигорання. Тож, масштаби «емоційної» катастрофи вражають.

В сучасному суспільстві про цю небезпеку не прийнято говорити, як взагалі не прийнято зважати і на емоційне життя людини.

Помічають проблему, коли висококваліфікований працівник раптом починає страждати на страхи і фобії, виникає апатія до роботи, життя, загальне самопочуття і настрій значно погіршуються. Тоді найчастіше подібний стан «виправдовують» сімейною ситуацією, втомою, браком самореалізації. І мало кому спадає на думку синдром емоційного вигорання.

З огляду на сумну статистику, настав час познайомитися з причинами емоційного вигорання.

Синдром як сукупність розладів включає розлади  соціального і психічного характеру. Так, «групою ризику» є люди, які працюють в сфері «людина-людина», «людина-машина», чия винагорода за працю не відповідає вкладеним власним зусиллям, хто працює на двох роботах. За тими ж статистичними даними 66,4% громадян знаходяться в постійному пошуку додаткового заробітку і тільки у 11% він є регулярним.

Схильні "вигорати" люди, які в силу психотипу надмірно чутливі до зовнішніх впливів або мають ідеалістичне ставлення до роботи, так званий, «синдром відмінника».

Сучасні роботодавці мало замислюються над таким психо-соціальним феноменом, як емоційне вигорання.  Хоча саме сформовані, кваліфіковані спеціалісти є тими, хто страждає на згаданий синдром. Вони знають собі ціну, а в їх становлення як фахівців сам роботодавець вклав чимало ресурсів. Тому втрата працівником інтересу до роботи є прямою економічною втратою роботодавця.

Аби запобігти емоційному вигоранню візьміть на замітку кілька простих кроків, виведених психологами Маслач і Джексон:

розділяйте час на робочий і вільний; змінюйте вид діяльності: спілкування, паперова робота, фізичні навантаження, навчання, тренінги; носіть корпоративний одяг; поза роботою спілкуйтесь з іншими людьми – не колегами по роботі; майте хобі; працюйте з власними страхами і внутрішніми установками; вчіться ефективному мисленню.

Подумайте, як часто ви дотримуєтесь згаданих правил? Щоб виконувати їх потрібно навчитись структурувати свій час і з любові до самого себе дотримуватись цих правил у повсякденному житті.

Тоді вранці ви з радістю відправитесь на роботу, а ввечері так само радісно повернетесь додому!

 

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній