Психологія стосунків: розлучення

Двоє люблячих людей стають на «рушничок щастя» з наміром дожити, як мінімум, до «золотого» весілля. Минає час, стосунок видозмінюється: від радості бути разом до ненависті, байдужості чи бажання покинути все. І ось воно – розлучення…

Статистика і польові дослідження дають доволі повну картину анатомії розлучень. Виявляється, їх причина лежить в очікуваннях партнерів від шлюбу.

За московськими даними (а наша ментальність приблизно така ж) люди вступають в шлюб, бажаючи знайти там прийняття і розуміння, можливість спілкуватися, любов (третя в рейтингу), сексуальний стосунок (на шостому місці). Тож, ми одружуємось для реалізації базових потреб. Відчуваючи їх дефіцит в батьківській сім’ї, маємо таку фантазію заповнити емоційну «дірку» в партнерському стосунку. На перших порах все так і є. Жінка – вічна загадка, чоловік – непрочитана книга. З часом, загадковість набуває конкретики, а в книзі написане щось інакше, ніж обіцяла назва чи палітурка. Неминуче розчарування із серії «всі вони однакові». З’являється думка про розлучення.

Нещодавно місцеві ЗМІ оприлюднили типові причини розлучень закарпатських сімей. Порівняйте, вони перегукуються з наведеною вище статистикою.

Відсутність партнерства унеможливлює отримати підтримку і порозуміння, а особистісна незрілість, безвідповідальність стають перепонами на шляху до омріяної «любові довіку».

Постійні взаємні звинувачення отруюють сімейну атмосферу. Образа, незадоволення займають місце любові. Люди в такій ситуації безкінечно з’ясовують стосунки, йде боротьба за владу в сім’ї. Компроміс і поступки вважаються неприпустимою слабкістю. Коли рух по колу із звинуваченнями стає «глухим кутом», пара розлучається.

Самозакоханість, егоцентризм, небажання рахуватись з потребами і бажаннями іншої людини також ведуть партнерський стосунок до розвалу. А коли в системі більше, ніж двоє? Діти для такої родини стають справжнім випробуванням.

Шкідливі звички спричиняють незручності або загрожують здоров’ю чи життю партнера. Якщо до шлюбу ви разом гуляли до ранку, курили і пиячили, то в шлюбі такі вподобання нищать сім’ю. Особливо, коли один із партнерів не має наміру покинути старі звички розслаблятися. Якщо народжуються діти – залежності вже впливатимуть і на їх життя і здоров’я. Коли хтось із партнерів з подібним станом речей вже не погоджується - настає розлучення.

Дефіцитарний підхід до стосунків обіцяє крах сімейної системи.  Виникає питання: що робити? Універсального рецепту на всі випадки життя немає.  Та якщо ви дбаєте про власний особистісний ріст, вчитеся поважати інакшу думку, готові до компромісів і з любов’ю дивитесь на життя – ваш шлюб має шанси відбутися, як мінімум до «золотої» позначки.

Запис на консультації: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній