Робота над помилками

Шкільний дзвінок покликав за парту шестирічних дітлахів. Вони – тепер школярі. Новий соціальний статус зобов’язує… Належить навчитись читати, писати, рахувати, опрацьовувати велику кількість інформації. Зусилля всіх значимих дорослих – батьків, вчителів спрямовані на формування вмінь та навичок у «новобранців».

Десь на другому чи третьому плані залишаються фізичні можливості конкретної дитини, її психологічний вік та вміння дружити, діяти за правилами, працювати «в команді», представляти себе.

Саме цим аспектам підготовки до школи важливо приділити увагу, щоб вашій дитині хотілося йти туди задля не тільки навчання або, навіть, не стільки навчання…

Дітям важливо «показати себе». Одні виявляться вправними бігунами, інші гарно танцюють чи співають, ще хтось знає багато віршів або рухливих ігор. Та мало знайдеться дорослих, які радітимуть успіхам дитини на уроках фізкультури при, наприклад, неуспішності з математики.

Дорослим вдасться сформувати позитивне ставлення до навчальної діяльності, створивши «ситуацію успіху» для дитини. Це означає, що визнання успішності з «не основних» предметів або в соціальних навичках створить фундамент для досягнень в тій же математиці.

Нам звично визначати успішність-неуспішність учня за його рівнем знань в царині математики, правопису, читання або іноземної мови. Це так звана, начальна складова. В такій реальності немає місця для помилки. Всі «гвинтики» шкільної машини мають працювати бездоганно: вчителі навчати, діти виконувати завдання, батьки допомагати і забезпечувати процес. Як наслідок, права на помилку позбавлені також всі представники навчального процесу. А це – відчуття такої величезної відповідальності, яке важко витримати. Тож, інколи єдино можливий варіант, до якого вдаються батьки  – «покинути» все на вчителя замість ділити з ним і з своєю дитиною відповідальність за те, що відбувається.

Окрім навчання дитини батьки є відповідальними за виховання. Так, саме батьки. Школа - тільки помічник в цьому процесі. Щоб виховання мало місце, створіть простір для розвитку, дайте можливості, підтримайте перші кроки.

Така ситуація передбачає втілення намірів і дає право на помилку, її визнання та отримання досвіду – вчителями, учнями, батьками.

Перший клас – школа перших спроб з такою необхідною для успішного майбутнього дитини роботою над помилками разом із значимими дорослими.

Запишись на консультацію!  тел. 066 412 63 19