Причини психологічного безпліддя

Перше враження і поняття про матір новонароджена отримує через контакт «шкіра до шкіри»: викладання на живіт, смоктання грудей, обійми, поцілунки. Так формується тілесний образ матері. Цей образ може бути «добрим» і «поганим» і певною мірою залежить від тілесних, шкірних реакцій матері, в яких виражається її ж емоційне ставлення до дитини і материнства. Тому шкіра буває теплою і холодною, м’якою і жорсткою, липкою і сухою, має приємний запах, чи навпаки.

Мати може добре доглядати за малям, але залишатися емоційно «глухою». При цьому, дитина добре відчуває материнське приховане розчарування в ній. Не знаходять емоційного відгуку і страждання дитини. Тож, немає іншого способу отримати материнську турботу і любов, як через нездужання.

Не приймаюча  мати доглядає за дитиною добре і погано водночас.  З плином часу це все більше заплутує дівчинку в істинному ставленні до неї матері.

Врешті  втрачається надія на можливість коли-небудь висловити матері власну розгубленість і агресію. Доводиться примиритись з образом гидкої, бридкої, «не такої» дитини.

З настанням репродуктивного віку ставлення до себе і матері у дівчинки виражається її здатністю вагітніти і народжувати. Неусвідомлена агресія на матір, слабо розвинена ідентичність жінки, матері, без свідоме бажання залишитись дитиною можуть виявитись психологічною причиною безпліддя. (Далі буде…)

Запис на консультацію: записуйтесь в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній

 

Деякі міркування про сучасних «русалок»…  Репродуктивне здоров’я сучасних жінок викликає занепокоєння у подружніх пар, лікарів, фахівців різних галузей, які дотичні до цієї проблеми. Детальніше...

Образ статевого партнера і жіноче безпліддя. Минає час, коли стосунки «мати-донька», «батько-донька» є визначальними в сенсі здатності майбутньої жінки до продовження роду. Детальніше...