Про що мовчать дорослі…

Дорослі виховують, повчають, наставляють, вказують і … уникають розмов на «некомфортні» для них теми. До тем-вигнанців належить питання про підліткову сексуальність, її розвиток. Хоча саме про «це» найбільше хотіли б поговорити діти-підлітки. Можливо, психологічний коментар до теми наштовхне дорослих на роздуми, а підлітків поінформує про деякі особливості підліткового віку.

Віковою особливістю  є статеве дозрівання як фізіологічний показник розвитку репродуктивної системи. В цей же час, на психологічному рівні тінейджери "випробовують" на оточуючих отримані в батьківській сім’ї поняття про кохання і стосунки.

До моменту статевого дозрівання сексуальність підлітка вже складається з платонічного  компоненту. В цей період додається еротична (романтична) складова. Вона проявляється наростанням інтересу до протилежної статі. Хочеться випробувати себе в стосунку з іншою людиною – платонічно любити, мріяти про поцілунки і «дорослі» стосунки. Приходить час першого кохання, побачення, поцілунку. Популярним видом тілесного контакту в старших підлітків стає петтінг і неккінг. До платонічного і еротичного (романтичного) компоненту додається статевий потяг. У хлопців-підлітків швидше формується психічна і фізіологічна основа для статевого контакту. Натомість, дівчата довше залишаються на етапі мрійливості і флірту. Їх сексуальність формується довше. Дівчинка-підліток психічно не є готовою до статевого контакту. Через цю обставину вона може відмовляються від інтимних стосунків. Така відмова  не знаходить схвального відгуку в компанії однолітків.

Внутрішній  конфлікт полягає в тому, що дівчина сама хоче розпорядитися власним тілом на свій розсуд, доводячи всім навколо і собі факт дорослості, будучи психологічно не готовою до близькості. Її фантазії лежать у площині: тільки дорослим дозволено розпоряджатися своїми фінансами , майном, тілом . Оскільки із свого в цей час є переважно тільки тіло, тож саме через тілесність «вирішується» проблема дорослості.

Соціум забороняє дітям, підліткам мати статеві стосунки до повноліття. Фізіологія також вимагає розвитку репродуктивної системи для успішного продовження роду. Психічно підліток знаходиться на етапі прийняття нового образу власного тіла. Щоб відбувся процес адаптації до іншої реальності – потрібен час.

Підлітковий вік – період експериментів і виборів.  Експерименти з власним тілом можуть мати небажані наслідки для цього віку.

Дорослі є тими, які супроводжують, підтримують, допомагають і… говорять на теми «дорослого» життя. 

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній