Педофіли: як вберегти дитину від сексуального насилля

Через безпечність дорослих, а іноді, через  їхню безвідповідальність, глупість, безпечність і сліпу довіру до всіх без розбору  під загрозу потрапляє фізичне і психічне здоров’я дітей. Випадки статевого домагання чи насилля малолітніх не таке вже й рідкісне явище, як може видаватися на перший погляд.

П’яний батько, який вимагає доньку-підлітка зняти нижню білизну з себе, бо він так сказав – він її батько і тому вона має слухатись. Вітчим, який користується «сліпим коханням» мами падчірки – ґвалтує дівчину. Сусід, який залюбки бавиться з вашим сином, одного разу виявляє до нього інакший інтерес. Старший по віку друг вашого сина. Наречений сестри, до якого на ночівлю інколи відправляють підлітка 12 років – це може бути хоч дівчинка, хоч хлопчик. Рідний дідусь, який ґвалтує певний час внучку і та вагітніє. ЗМІ час від часу сповіщають про педофіла вчителя,тренера, духовного наставника, няню…

Прикладів достатньо, аби зрозуміти, що педофілом може опинитися практично будь-яка людина з вашого оточення. На такий розлад страждають і жінки. Вони, найчастіше, для власних утіх обирають хлопчиків.

Отже, педофіл – це людина будь-якого віку, яка статево зріла, будь-якої професії і рівня освіченості.

Тільки в десяти відсотках випадків сексуальному насилля над дітьми чинять зовсім незнайомі раніше люди. В тридцяти відсотках – це дорослі чи старші підлітки з найближчого оточення.

Педофіли інколи мають розлади особистості, депресивні розлади і самі зазнавали насилля в минулому. Зазвичай, педофіл цікавиться дітьми більше, ніж дорослими. Він намагається ввійти в довіру до дитини, відвідуючи разом атракціони, дитячі центри, кіно…Сексуальна орієнтація при педофілії не має жодного значення. Це міф, що гомосексуалісти чи лесбійки автоматично й педофіли. Людина з таким розладом специфічно спілкується з дітьми: бачить в них дорослого і звертається так, як би ви звертались до коханої людини чи друга. Часто педофіли кажуть, що вони почуваються самі дітьми й люблять всіх дітей на світі. Коли ви чуєте подібне – для вас має «загорітись» червоне світло!

Педофіл обирає дітей, які страждають на дефіцит уваги від дорослих, які мають емоційні дефіцити та потребують підтримки і захисту дорослого. Фактично, педофіл використовує «слабкі місця» сімейної системи на власну користь.

Крім того, в арсеналі педофіла – подарунки, хитрість, лестощі, ігри з сексуальним підтекстом, показ порнографії, обійми й дотики. Все це заплутує дитину остаточно. Додаючи гру в «секрети» або просто відверто залякуючи дитину, що вона стане одразу «поганою», якщо про це хтось довідається, педофіл убезпечує себе від швидкого викриття.

Отже, слід бути пильними кожному з нас. Поінформований – значить озброєний. Якщо дитина кудись виїздить без вас, переконайтесь, що вам знайомі як мінімум двоє дорослих із супроводу дитини. Чим молодша дитина по віку, тим менше часу залишайте її на самоті. По можливості, встановіть відео нагляд. Забороніть дитині відсилати власні фото інтернет-знайомим. Дайте дитині достатню емоційну підтримку і поясніть, якщо хтось із старших просить зберігати «секрет», то це означає, що може відбуватись щось нехороше і небезпечне. Тому, якщо дитина вам про це розкаже – вона не буде покарана. Цікавтесь життям своєї дитини і навчіть, що ніхто сторонній не має її торкатись. А якщо таке стається – слід голосно кричати і по можливості втекти. Навчіть дитину довіряти вам і йти з усіма страхами і питаннями до вас.

Зрозуміти, що дитина не в порядку допоможе ваша уважність до емоційного стану. Надмірна пригніченість, знервованість, небажання залишатися з кимось із дорослих. Запитуйте і про дотики протягом дня – про «хороші» й «погані», «таємні» й «приємні/неприємні».

Пам’ятайте, якщо ви не цікавитесь своєю дитиною й не знаходите для неї часу – це за вас зробить хтось інший.

Запис на консультацію та онлайн-консультування: 066 412 63 19