Жіночі ілюзії і ненароджені діти

Небажана вагітність… Наслідок, якого не врахували, випадковість, «зайвий рот», «спочатку кар’єра, а тоді дитина», «взагалі не хочу мати дітей», «не люблю цього чоловіка, отже, не народжу йому дітей», навчання, відсутність матеріальної стабільності, неповноліття. Ось частковий перелік причин, через які жінка зважується на аборт. В цей час мало діють аргументи про його наслідки для власного репродуктивного здоров’я. Психологічні наслідки є такими, які залишаються невідомими для більшості жінок.

Формування жіночої ідентичності завершується народженням дитини. Особливо важливою в цьому сенсі є перша вагітність. І від того, чим вона закінчиться: абортом чи народженням дитини, залежить якість сформованості внутрішнього образу жіночого «Я».

В несамовитому бажанні жінки «позбутися проблеми», працює внутрішня установка, що після аборту все буде, як раніше. А народження в майбутньому іншої дитини замінить абортовану.

Та реальність може виявитись неочікуваною. Тимчасове полегшення змінюється депресивним настроєм і відчуттям втрати. Виявляється, що «як раніше» вже не буде. Приходить поступове усвідомлення, що абортована дитина ніколи не народиться і жодна наступна не замінить її. Виникають питання – хлопчик це був чи дівчинка, скільки місяців, років вже було б дитині на сьогодні. Це хочеться забути…

На постабортний стан жінки впливає і її сприйняття плоду. Якщо плід в уяві жінки – це просто частина материнського тіла, його продовження, то цю частину можна безболісно видалити, як от апендикс чи хворий зуб. За таких обставин емоційний стан жінки після аборту буде відносно стабільним.   У випадку, коли жінка говорить про дитину як окрему істоту, живу душу або хлопчика чи дівчинку – психологічний стан після аборту потребуватиме уваги відповідних спеціалістів.

Питання, хто для вас дитина, ким, чим вона є для вас в даний момент може допомогти зорієнтуватись, наскільки свідомим є ваше рішення аборту і спрогнозувати важкість  пост абортного стану.

Наше життя – в наших руках. Та виходить так, що в руках майбутніх батьків опиняється життя їх власної дитини. Ілюзія про те, що після аборту життя буде таким, як раніше,  вмирає разом з ненародженим дитям.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00-18.00 год. за номером на головній