Метаморфози стосунку на етапі народження дитини

Чоловік і жінка рано чи пізно планують продовжити свій рід, себе в своїх дітях… Обоє мають уявлення про себе в новому статусі батька чи матері, радісно або тривожно очікують моменту вагітності… Ось він тест з двома смужками… «Ура! У нас буде дитина!» Тут завершується одна історія і розпочинається інша…

У подружжя дуже швидко змінюються потреби і пріоритети. Так, чоловік планує інакше бюджет родини, намагається більше заробляти, аби вистачило на майбутні витрати, яких стане більше. Жінка, в свою чергу, емоційно потребує більше уваги і любові, турботи і опіки. Вона емоційно, ніби, перетворюється на малу дитину – чутливу і вразливу до впливів світу… Статеве життя також зазнає змін. Як правило, за певний час статевого стосунку не стає… Партнери все менше взаємодіють між собою з ідентичностей чоловіка і жінки… Натомість, все більше контактують, як вагітна пара, батьки новонародженого… Життя поступово обертається навколо дитини, її народження, догляду за нею. Кудись зникає інтерес як до жінки, чоловіка, немає потреби у флірті, зникає бажання говорити про почуття, мало можливості побути одне з одним наодинці. Спілкування зміщується в площину памперсів, побутових потреб… Тілесний дискомфорт у обох батьків наростає і виникає емоційне напруження, яке невідомо куди і до чого «прикласти». Подібне самопочуття «списується» на втому через недосипання, наслідки пологів… Та  чи на етапі букетного періоду в стосунках втома заважала спілкуванню, сексу? Звісно, ні. Тоді, в чому справа? Чому люблячі люди втрачають взаємний інтерес одне до одного і віддаляються емоційно?

Відповідь слід шукати в соціальних міфах про батьківство, в нашій традиційності. Продовження роду – головна ідея шлюбу. Тож, виконавши головне завдання жінки і чоловіка, сім’ї – народивши дитину, фізіологія працює так, щоб статевий потяг став мінімальним. Це потрібно для того, щоб жінка могла спочатку народити і вигодувати одну дитину, а тоді народжувати іншу. Жінка сприймає мужчину, як батька дитини. А батько має свої завдання і до нього інакший запит. Чоловік також зазнає емоційної трансформації – партнерка перестає сприйматись ним як жінка – зваблива, сексуальна, бажана… Натомість, він бачить в жінці матір своєї дитини. А до матерів інакше ставлення, ніж до жінки, яка подобається, яку слід завойовувати. Далі спрацьовують сімейні сценарії – батьківська сімейна традиція поводження з дружиною, мамою дадуть себе знати. Поступово настає те, що називається сімейною кризою. Кожний із партнерів відтворюватиме модель стосунку своєї батьківської сім’ї. Часто, ці моделі різні, тож, конфлікти та суперечки стануть неминучими. І питання, а хто тепер виноситиме сміття, знову звучатиме по новому.

Догляд за немовлям, встановлення нових відносин одне з одним – задачі, які потребують фізичних і емоційних зусиль. Тут не до чоловічо-жіночих «заморочок» із компліментами, словами про вічне кохання, обіймами і поцілунками.

Для подружжя дуже важливо в такий складний період життя сім’ї віднайти свою сімейну модель. Насправді, всьому є місце в житті. Кожна із ідентичностей має своє призначення, час і місце. Коли ви замислитесь над тим, що дитина безапеляційно, без вашої згоди втручається в стосунок пари і стає, ніби, між чоловіком і жінкою, віддаляючи їх і, водночас, поєднуючи, тим швидше вдасться уникнути взаємних звинувачень в неуважності, байдужості й відчуженості (пригадайте чудовий малюнок ідеальної родини: тато і мама та дитина між ними). Вирішуючи побутові справи – ви господарі, на прогулянці чи в грі з малечою, годуючи – ви батько і мати… А ще ви завжди залишаєтесь чоловіком і жінкою, партнерами – емоційними, статевими… Тому гра, флірт, дотики, обійми і поцілунки, статеве життя, спілкування на «вільні» теми, цікаві обом, відпочинок удвох, слова кохання збережуть вас чоловіком і жінкою - цікавими одне одному, любимими і бажаними.

Запис на консультацію та онлайн-консультацію: 066 412 63 19