Кесарів розтин: «все або нічого»

 

З такою несвідомою установкою приходить в світ дитина, яка народилася внаслідок кесаревого розтину (КР). Подібне втручання є швидким і шоковим для малюка, позбавляє його досвіду переживання ситуації безвиході («рай» зруйнувався, виникло напруження і дискомфорт, а виходу немає) і боротьби за себе. Кесарська дитина не отримує відчуття границь, меж власного тіла та, на психічному рівні, меж переживання стресу, болю, страждання. В цьому сенсі проходження дитини через досвід природних пологів є для неї важливим.

 Кесарські діти дуже чутливі до атмосфери в операційній. Від того, яким у дитини буде переживання власного народження (перші дотики, тілесні відчуття, рефлекси), складеться емоційне сприйняття цього світу: від теплого і сповненого любові до небезпечного і травмуючого. Тому в пологових центрах після проведення КР викладають немовля на живіт батькові. Медична сторона цієї технології – заселення шкірних поверхонь дитини «сімейними» бактеріями. Психологічна складова – створення атмосфери любові і прийняття. Рідний батько відчуватиме до дитини щось інше, ніж чужа медсестра чи лікар, для яких пологи – це звичайна робота.

Сьогодні кесаревим розтином нікого не здивуєш. Сучасні батьки залюбки погоджуються на подібну процедуру або, навіть, самі випрошують оперативне вручання. При цьому, їм слід зважити всі «за» і «проти» такого вибору. Без наявності медичних показів до КР, можливо, слід утриматися від його проведення.

За радість материнства передбачена певна «ціна». У кожного вона своя. Та чи повинна новонароджена дитина також розплачуватись з тієї лише причини, що мати не хоче пройти через досвід природних пологів?

«Все або нічого» –  несвідома внутрішня установка матері знаходить відображення в ситуації пологів і передається у «спадок» власній дитині.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 за номером на головній