Я + ТИ = Два світи

Дуже часто на консультаціях мене запитують: чому партнерські стосунки спочатку добрі, а тоді раптом псуються, настає емоційне відчуження, розрив? Деякі відповіді на питання про «зовнішнє» знаходимо у «внутрішньому». Із «зовнішнім» світом якось простіше: легко усвідомити, де моє житло, моя родина, моя робота. «Внутрішня реальність» нами більше або менше усвідомлюється. Ми її оберігаємо, ігноруємо, лякаємось і часто не знаємо, що з нею робити. А коли поряд з’являється Інший зі своїм світом – завдання ускладнюється вдвічі.

Два світи зустрічаються, щоб поконтактувати, задовольнити потреби кожного і повернутись в свої реальності. При появі стійкого інтересу до цього Іншого ми готові докладати зусилля, щоб зустрічатися, спілкуватися, нам хочеться зблизитись і зазирнути у невідомий чужий світ… На цьому етапі кожний усвідомлює свою різність. Поступово бажання контакту посилюється і люди стають товаришами, симпатизують одне одному. Так без жодних змін може тривати роками…

Якщо ж енергія взаємного інтересу й бажання наростатиме далі – відбудеться перехід в наступний етап відносин. Тоді в тілі виникає збудження, пов’язане з присутністю або відсутністю поряд Іншого. Тут два світи прагнуть до встановлення більш близьких відносин. Флірт, кокетування, гра прикрашають сірість буденності. Хочеться бачитись частіше, обмінюватись поглядами, дотиками, усмішками, розмовляти. Все разом називають симпатією. В такому стосунку люди також можуть перебувати роками. З часом актуальним стає щось інше, вичерпується інтерес, зникає бажання фліртувати – ми віддаляємось на ту ж відстань, як це було колись – до зустрічі.

За інших обставин, коли енергія флірту і збудження досягають умовного максимуму, ми можемо відчувати близькість, спорідненість душі. Тоді кажемо, що це людина, про яку мріяли все життя, яка розуміє з пів-слова, яка надихає, окриляє… Закоханість фарбує життя у веселкові барви…

Побачення, «конфетно-букетний» період, поцілунки в світлі місячного сяйва, все важче бути одне без одного. Тут часто виникає відчуття любові. На цьому етапі роками перебувати не виходить. Пара об’єднується для створення спільного «Ми»: живе громадянським шлюбом або бере його офіційно.

Буденні питання і завдання швидко змивають позолоту закоханості й розвіюють ейфорію… І от уже кожний незадоволений Іншим… Тож, якщо крім пристрасного флірту й сексу людей більше нічого не поєднувало – виникає ризик розлучення.

В такий момент для партнерів і стає актуальним питання границь – «де Я, де не Я». На цей момент, кожний із пари вже встиг забути, що до зустрічі з Іншим мав свій власний світ, який складався з навчання чи роботи; в цьому світі були друзі, батьки, інші родичі; було хобі, інтереси і вподобання, потреби і бажання. Зблизившись з Іншим, непомітно для себе відбулось створення спільної реальності, в якій поступово все своє відійшло на другий план. Переважало спільне «Ми». І тоді Вона із задоволенням йшла з ним на футбол, а Він – до її подруг, бо насправді важливим були не футбол чи подруги, а бути разом, поряд… Зливаючись в пристрасті, в афекті спільного переживання задоволення, геть поза увагою залишилось те, що наповнювало власний світ раніше. Здається, так буде вічно. Але нічого вічного немає і у стані емоційного «злиття» довго залишатись неможливо. В стосунок приходить напруження, наростає незадоволення, розрив здається неминучим. В такий момент важливо пригадати початок цієї історії - час, коли ви не знали цю Іншу людину і були щасливі, коли ваше життя складало ще щось і також було добре. Отже, слід повертатись у свої межі, у границі власного світу. Відчувши себе, де «Я-не Я» ви зможете знов повернутись у стосунок оновленими, мудрішими, ресурснішими, і вже без ідеї повного «злиття» навічно. Ви вже знатимете, що то не є можливим.

Для того, щоб кризи були нетривалими і не такими руйнівними важливо час від часу повертатися «до себе»: самостійно дбати про власні потреби, усвідомлювати бажання, приймати рішення, діяти.

Феномен границь працює дивним чином: якщо межі розмиті, умовні – вам хочеться залишитись у світі Іншого, стати для нього «всім»; коли вони чіткі і зрозумілі – ви будете здатні вибудовувати тривалі, здорові стосунки, сповнені любові і поваги до світу і границь Іншого.

Записатись на консультацію: 066 412 63 19