Галерея жіночих образів: Амазонка

Впевнена в тому, що робить, перфекціоністка, трудоголічка, успішна, войовнича, агресивна, контролююча…

Подібні риси притаманні жінкам, які прагнуть в житті зробити те, чого не зумів їх батько або все життя виправдовують його очікування щодо професії, успішності, значимості. Зазвичай, в своїй родині батько надто слабкий, він не живе з сім’єю або взагалі помер… Дівчинка вирішує, що є не досить доброю для нього донькою, тому він не приділяє їй уваги або взагалі покинув. Тож, намагається або піти «по слідах» батька, обравши таку саму професію, щоб через неї наблизитись до нього. Або стає таким «чоловіком в сукні» - трудоголіком, де успіх за будь-яку ціну перетворюється на життєве кредо…

Ця сильна Амазонка водночас мучениця, сповнена почуття обов’язку по відношенню до батька і світу. Її конформізм і слухняність досконалі в своєму роді. «Мучеництво» змушує відмовитись від самої себе і втілювати задум «Бога», яким є для неї образ батька. Як і у випадку із «супер-зіркою», маска «мучениці» спонукає відмовитись від власних почуттів і переживань, інстинктів. Доведеться ігнорувати власну фемінну – чуттєву сторону себе. З часом розвинеться депресія і втрата сенсу життя. Виявляється, самої тільки самореалізації недостатньо для щастя.

Страх неприйняття спонукає дещо зверхньо і цинічно дивитись на стосунки з чоловіками. Життєвим девізом стає ментальна установка «якщо ви нічого не чекаєте від людини – вам не доведеться в ній розчаровуватись». Амазонки можуть вважати чоловіків «жінконенавистниками», які тільки використовують жінок.

Коли така роль не вдається, складається модальність «войовничої королеви», покликанням якої – все життя боротися з «батьком» у вигляді умовностей, правил і законів світу та суспільства. Будь-які обмеження власної волі стануть неприйнятними і викличуть лють та бажання «воювати і перемагати».

Рано чи пізно, зіткнувшись із невдачею, Амазонка може впасти в справжню апатію і вдатись до суїциду або «збожеволіти» у власній люті.

Якщо поряд з вами Амазонка, важливо збагнути її потреби: в ніжності, турботі та розумінні. Тоді вона зможе пережити власну жорстокість та подолає комплекс всемогутності.

«Амазонка в панцирі» (Л.Ш. Леонард) викликає захоплення, роздратування, ненависть, але точно не залишає вас байдужими. Про таку кажуть «мужика б їй». Подібною фразою люди намагаються сказати жінці: на часі звернутися до власної фемінності - внутрішньої жінки з її інстинктами і почуттями.

Записатись на консультацію за номером: 066 412 63 19