«Людина-невидимка»

Написати про феномен «невидимості» мене спонукали скарги жінок на своє життя «Мене не бачать. Біля мене ходять, мов біля меблів у хаті. Мої бажання не чують. Я потребую допомоги, але мої прохання не знаходять відгуку…»

«Невидима» людина почувається вкрай самотньою, покинутою близькими, нещасною, майже зрадженою всіма… Родичі і друзі, зазвичай, живуть своїми планами й поводяться так, ніби «людини-невидимки» взагалі не існує. Жалісне скиглення або гнівне дорікання «невидимки» не справляють жодного враження і залишаються без відповіді. Образа накопичується, стосунки псуються, рішення не знаходиться… Відчай змушує задатись питанням: що відбувається і чому так?

Ефект «невидимості» виникає тоді, коли людина «не бачить» саму себе, своїх потреб, бажань і почуттів. Часто стається так, що в фокусі уваги опиняється не власне життя, а чиєсь. Як правило, важливої в даний момент людини: куди йде, що тепер робить, про що думає, чого так дивиться?..  Це схоже на те, як ви дивитеся на ціль попереду себе і в цей момент не можете бачити, що відбувається поруч.

Інший приклад «невидимості»: відсутність внутрішнього образу себе, свого «Я». Виникає висока залежність від інших людей, особливо близьких і любимих. Вони мусять бути «дзеркалом», в яке вдивляється «невидимка». А в нормі, слід мати таке «дзеркало» в собі й вдивлятися в себе…

Подолати ефект «невидимості» допоможе раціоналізація того, як ви поводитесь із собою та формування навички прислухатись до себе – своїх потреб, бажань, почуттів. Вміння просити про допомогу, не чекаючи, що хтось здогадається про це, вміння бути вдячними за зроблене для вас іншими, навичка тримати паузу, давши місце своїм чи чужим почуттям допоможуть подолати «невидимий» стан.

«Людина-невидимка» відчуває постійну образу, заздрість, роздратування, викликаючи в інших злість і бажання відсторонитися, уникнути контакту. Її внутрішній конфлікт полягає в потребі любові і підтримки та через власні деструктивні переживання стає неможливо їх приймати й відчувати.

Шапка-невидимка, плащ-невидимка, еліксир невидимості та інші чарівні речі в фантазійних історіях допомагають герою досягати високої мети. В реальних стосунках «людина-невидимка» стає вигнанцем з власного світу та зі світу рідних і друзів. ЇЇ життєвий урок – навчитися жити з людьми, а не серед людей.

Запис на консультацію та онлайн-консультування за номером: 066 412 63 19