Для чого потрібен шлюб?

Освячений Богом та визнаний державою, шлюб стає інституцією, яка надає моральні та юридичні підстави називатися і бути сім’єю. Більшість людей рано чи пізно прагнуть опинитися в шлюбі. Наше суспільство більш толерантне до людей, які мають сім’ю.

Психологічна складова такого ставлення до шлюбу в тому, що сім’я є мікросвітом, в якому формуються власні закони співжиття, правила і норми. Тож, одні мріють створити таку ж сім’ю, яка була у батьків, інші, навпаки – хочуть створити відмінну чи інакшу…

В процесі творення, створення свого мікросвіту важливо врахувати, що цей світ має власні границі. Це ті «обмеження», які пара воліє не помічати або до певного часу не обговорювати. Опинившись в шлюбі, приходить усвідомлення наростаючого дискомфорту, який буває важко співвіднести з потребою поговорити про власну сім’ю – якою вона є, чого ми від неї чекаємо, чого хочемо одне від одного, де живемо, як живемо?.. Як бачимо, перелік питань досить різноманітний. І якщо пара до шлюбу зігнорувала їх, вони автоматично переносяться в сімейне життя. З часом до них додаються вже нові питання, які стосуються виховання дітей, взаємодії з новими родичами, побутові питання… Якщо і надалі - в перший рік-два, сім’я не спроможеться створити власні правила (а це - принципи, погляди, цінності, світогляд, традиції), на порозі появиться сімейна криза. Тоді подружжя, так чи інакше, буде вимушене багато що обговорити, про деякі питання посперечатись, щось для себе вирішити… Тільки після цього до них повернеться відчуття гармонії.

Молоді люди часто запитують, чи брати шлюб з людиною, яка ревнує, яка постійно докоряє, яка морально тисне… Завжди кажу, важливо вирішити ці питання до шлюбу, інакше в шлюбі все одно доведеться говорити про ревнощі, докори, причини невдоволення…

Шлюб має одну дуже важливу перевагу, яку мало хто усвідомлює. Границі мікросвіту сім’ї не тільки обмежують, вони і захищають чоловіка, дружину та їх дітей перед світом, соціумом та іншими системами.

Запишись на консультацію за тел: 066 412 63 19