Дівчинка-жінка…

Ось так можна коротко описати емоційний світ майбутньої мами… Дівчина психологічно стає жінкою, коли вагітніє і отримує результат вагітності, як правило, народжує дитину. Тоді, як стверджують психологи, і завершується формування жіночої сексуальності, ідентичності.

За короткий часовий проміжок – в кілька місяців, на психологічному рівні відбувається трансформація, перетворення, народження жінки… Подібні процеси супроводжуються емоційними і тілесними «переживаннями» себе і свого тіла, схожі на ті, які виникали в підлітковому віці. Якщо комплекси і страхи в тому віці успішно долалися і новий тілесний та психічний образ себе був прийнятний дівчинкою, тоді й при вагітності депресивний настрій і тілесні «переживання» у вигляді раннього токсикозу швидко минуть. Настане етап радісного очікування дитини.

У випадку невротичного переживання себе, зміни у власному тілі сприйматимуться як ознака безпомічності, залежності і обмеження можливостей. Дитина на фоні «безпорадної» матері є такою, яка активно розвивається, будучи творчим началом… Така полярність тілесних відчуттів і переживань може стати підґрунтям для наростання тривоги.

Майбутня мама, з одного боку, є дорослою жінкою, яка вирішила народити дитину. З іншого боку - це капризна дівчинка, що доводить до сказу свого чоловіка постійним «хочу» або «не хочу», весь час прагне проявів уваги і ніжності від нього, є більш чутливою до світу навколо. Такий психологічний регрес до дитинства вкрай важливий для майбутньої мами. Він дозволить їй добре відчувати і розуміти свою дитину після народження. Тож, чоловік, який дасть вагітній дружині достатньо уваги і любові, оточить її турботою – отримає ніжну, уважну маму для своєї дитини. Тільки за таких умов жінка-дівчинка зможе  «повернутися» до своєї дорослої ідентичності.

Чим більший дефіцит в любові і турботі був у жінки до вагітності, тим більше «включеності» рідних вона потребуватиме  до та одразу після пологів.

Важливо переглянути соціальні контакти майбутньої матері. Перебуваючи на лікарняному до пологів, випадає спілкуватися з меншою кількістю людей. Маючи потребу виговорювати біля 20 –ти тисяч слів на добу і не задовольняючи цю потребу з дня в день, самопочуття і настрій вагітної можуть через це погіршитися. Отже, ідея усамітнитися заради збереження спокою і душевної рівноваги підходить не всім жінкам.

Важливо усвідомлювати, що виношує дитину «дівчинка-жінка», народжує жінка, а далі знов може бути по різному: в грі з дитинкою допустимо «занурюватись» у своє дитинство, а турбуватись і любити малятко важливо з дорослої ролі матері. Тоді радість материнства стане реальністю, а дитина отримає впевнену в собі, достатньо добру маму.

«Дівчинка» житиме у внутрішньому світі жінки завжди. Питання тільки в тому, щоб знати і не плутати, коли взаємодіяти із світом з ролі «дівчинки», а коли - з ролі дорослої жінки.

Записатись на консультацію: 066 412 63 19