Подарунковий марафон: дитячі «мрії»

Напередодні свят батьки задаються питанням дитячих подарунків до Миколая, під різдвяно-новорічну ялинку… Нинішня економічна ситуація змушує всіх добряче рахувати власні кошти, тому дуже часто виходить так, що подарункова «мрія» дитини залишається недоступною для втілення. Батьки тоді почуваються «поганими» батьками, зляться на життя чи один на одного. В результаті – свята стають приводом до сварок, справжнім стресом.

Батькам важливо визнавати власні матеріальні можливості і не задаватись ціллю подарувати дитині бажане, якщо подарунок не по кишені. Стаючи на шлях змагання з іншими, чий подарунок «крутіший», ви рано чи пізно опинитесь в ситуації, що дитина мріє про айфон за ціною автівки чи хоче отой лексус із салону… І ваша ідея бути «хорошими» батьками, які завжди виконували бажання чи «мрії» свого чада зазнають краху. Неминучий конфлікт з дитиною, шантаж чи маніпуляція й часто похід до психотерапевта…

Малі діти не мають такого психічного феномену, який дозволяє розуміти, що не все, що бачиш, можна придбати, бо є інші потреби родини… Малюки, зазвичай, зляться, вередують, але поступово, з часом, розуміють батьківське «іншим разом», «після зарплати». Батькам залишається терпляче витримувати дитячу агресію і дозволяти проявляти її в пийнятних межах.

Дитячі «мрії» інколи можна залишати «мріями». Тоді дитина отримує таке «щеплення» від реальності: не все доступно з того, що я бачу навколо чи хочу.

У виборі подарунку доцільно керуватися його якістю і безпечністю. Він також повинен відповідати віку дитини. Тому доведеться здійснити справжній похід по крамницях, щоб знайти «мрію» за доступну ціну. Досвід показує, що часто це вдається. Не купуйте саме дешеве, з неякісних матеріалів. Адже здоров’я дитини важливо берегти.

Що ж робити з родинним бюджетом? Для різних родин – свій рецепт. Одні батьки воліють додатково заробити кошти, інші – зекономити. Економити слід на собі, а не на, знову ж таки, на дитині: місяць не їстимеш цукерок, аби Миколай приніс тобі ляльку чи робота. Економія стосується дорослих: менше ковбаси, менше випитого пива чи випалених цигарок і виявиться, що ви спроможні заощадити.

Стало модним писати листа Миколаю… Напишіть такого листа разом. Тоді ви можете коригувати бажання дитини, наприклад, поміркувавши разом про те, а що ще б могло бути подарунком для дитини. Інколи це не матеріальні речі, а похід в дитячий розважальний центр чи катання на кониках… Тоді подаруйте квиток чи сертифікат на ці розваги. Якщо фірма такого не має, виготовте його самостійно, де вкажете день і години здійснення «мрії». Тоді у дитини не буде відчуття, що її дурять. Ну і, звісно, виконуєте написане.

Проблему дорогих подарунків можна вирішити, залучивши до цього родичів та хрещених батьків. Всі разом точно осилять злих пташок, ляльку-монстра чи робота-трансформера. А від себе можуть, при бажанні, подарувати мандаринки, цукерки, печиво. Діти завжди радіють смачним дрібничкам!

Отже, підсумуємо про подарунки. «Мрія» може залишитись мрією і ви побачите, що скоро появиться інша. Безпечність і якість подарунку – понад усе! Ставати на шлях гонки за дорожчим, ніж у сусіда – шлях до вашої тривоги і поганого настрою. Залучайте родичів і близьких до покупки дорогих подарунків. Заощаджуйте, а найкраще, поміркуйте про додатковий заробіток напередодні свят. Пам’ятайте, для дитини найкращим подарунком є мама і тато поряд – люблячі й життєрадісні!

Запис на консультацію та онлайн-консультацію за номером: 066 412 63 19