Дитячий онанізм

Дитячий онанізм або мастурбація є доволі поширеним явищем. Батьки, зазвичай, коли застають дитину за таким заняттям, від несподіванки голосно кричать на дитину, «непритомніють» або карають. Жоден із варіантів не є добрим способом вирішення такої тілесної реакції дитини на…

І от тут починається найцікавіше. Мами, яких відправляють до мене невропатологи чи інші спеціалісти демонструють підвищену тривожність. Вони мають незадовільні сексуальні стосунки із власним чоловіком або статеве життя відсутнє у них взагалі. Тож, маленька дитина 2-3 років, мов дзеркало, відображає існуюче напруження в стосунку між батьками.

Наступна причина дитячого онанізму – зняття емоційної напруженості через гіперконтролюючі дії мами. Зазвичай, мами, чия дитина мас турбує не вміють з ними гратися. Вони дають дитині іграшки і вважають, що тепер їхнє завдання дивитись (контролювати), як грається дитина. Коли малюк запрошує маму, наприклад, помалювати, така мама одразу починає повчати, вимагати, тобто, власне, знов контролювати процес вільного малювання. Отже, мами, чиї діти мас турбують, вчіться, будь ласка, гратися з дитиною. В цьому вам допоможуть психологи. Приходьте із запитом «навчіть мене гратися з дитиною».

Діти мас турбують через насильне їх годування або через годування їх їжею, яка дитині не смакує. Сьогодні мами «заморочуються» корисним і здоровим харчуванням вже аж через міру, забороняючи взагалі вживати смажене. Причин багато : лікар сказав, що не можна (але лікар не казав, що до кінця життя не можна), алергія (і хай хтось посміє сказати, що дитині слід їсти улюблену їжу), здорове харчування понад усе…

Коли є шкірна реакція – висипання, слід поміркувати, що, можливо, дитина так довго не вживала якусь їжу, що вже просто не вробляються ферменти для перетравлення. Або висипання є тілесною реакцією на вчорашній скандал з чоловіком… А нам простіше «спихнути» все на алергію чи проблеми із травленням, замість поміркувати про стосунки і емоційний клімат в сім’ї. Слизиста ротової порожнини – її подразнення викликають рефлекторну реакцію слизистих зовнішніх статевих органів. Якщо неприємно в роті, ця ж «неприємність» викликає свербіння і на слизистих піхви чи пеніса. Відрегулювавши харчування малечі, вдасться позбутись мастурбації.

Мами дітей, які мас турбують часто мають завищені вимоги о них. Так, одна моя клієнтка віддала дитину ясельного віку в молодшу групу (безвідповідальне ставлення тих, хто прийняв її туди). Почались скарги на дитину, що вона не вміє сама їсти, плаче, коли вкладається на обід спати і т.д. Мама вся «на нервах», стала почуватись геть поганою мамою, бо не вміє дитину навчити чогось, сварить і виховує дитину, вимагаючи відповідати очікуванням вихователів. Натомість, адекватно було б робити щось інакше – знизити вимоги відповідно до вікової групи дитини.

Коли дитина мас турбує – вона тривожиться, їй потрібна поряд розуміюча, уважна, підтримуюча мама. Якщо мама зазирає до кімнати подивитись, що робить дитина, а малеча, в свою чергу, забігає час від часу перевірити, чим зайнята мама – такий стосунок потребує психологічної корекції.

Для малюка немає «хороших» і «поганих» частин тіла. Дитина ставиться однаково як до ноги чи руки, так і до статевих органів. Тож, самостійно коригуйте те, що вам під силу і при потребі звертайтесь до психолога.

Запис на консультацію та онлайн-консультацію за тел: 066 412 63 19