Депресія

До депресії слід поставитись з належною увагою. Психіка використовує депресію, щоб привернути нашу увагу до власних потреб, до власного самообману. Біль і страждання – яскравий приклад того, що душа жива. Від депресії хочеться «втекти», так як супроводжують її почуття гніву, провини, відчаю. Всі вони є такими, які ізолюють людину від світу. Гнів, агресія можуть не усвідомлюватись.

В депресії є свій сенс, який існує поза свідомістю, сповнений життям і динаміки. Енергія життя із свідомості перетікає в без свідоме – «потойбічний» світ психіки. Тому часто в уражених депресією з’являється відчуття «вмирання», апатії. Крім того, настає період дезорієнтаці, коли, за словами Метью Арнольда, один світ вже загинув, а інший не в силах народитись. У людини в цей час відсутні бажання, жодні стосунки не приносять задоволення, втрачається сила Духу і можливість відчуття власного "Я".

Такий стан необхідний, щоб пройти через «пустелю» власної душі. Прибування і убування енергії – природній процес життя і в даному разі є важливим для визначення вірний, чи ні наш вибір.

За К. Юнгом, кожний із нас  постає перед питанням, від рішення якої проблеми ми «втікаємо» в депресію? Найчастіше, це позасвідоме небажання брати на себе відповідальність за своє життя. Як тільки ми вирішимо для себе це питання, як енергія повернеться до нас. 

 

Запис на консультацію: записуйтесь  в робочі дні з 10.00 - 18.00