Чи можуть дружити Марс і Венера?

Коли ми, представники різних планет, можемо бути друзями? Якими ми є в цій дружбі? Чого не усвідомлюємо?

Міжособистісні стосунки вичерпались, партнерського стосунку немає, почуття любові також – залишається ніжність і теплота в душі… «Ти мій кращий друг», - кажемо своїм бувшим…

Старість, приглушені емоційні переживання, мало спілкування. Тривале життя поряд дозволяє розумітись з півслова. «Ти – мій кращий друг!» - найкраще завершення земної любові…

Шалений інтерес, бажання зазирнути в світ Іншого, невимушений флірт, збудження, «все рулить» … Дуже схоже на закоханість. Виникає спокуса «пірнути» в стосунок. Та на шляху стоять власні цінності, принципи, правила. Вони структурують, захищають і впорядковують життя… У кожного є свій особистий простір із родинами та обов’язками. Будувати нові стосунки, покинувши існуючі, не бачиться можливим. Залишається стати друзями. Такі дружні стосунки інколи тривають роками. Дружні відносини допомагають компенсувати брак спілкування, взаєморозуміння чи підтримки в середині власних родин.

Підлітки та дорослі з підлітковим ставленням до життя часом йдуть далі і стається «секс по дружбі»… Юнаки і дівчата найчастіше бувають такими друзями. Зрідка з подібних відносин за якийсь час виходять добрі подружжя. Більшості ж доведеться повернутися до формату – друг. Після сексу дружба віддаляє людей одне від одного і залишається, в кращому разі, спогад... Хтось один таки перейшов емоційну межу - покохав і просто залишатись друзями більше не може.

Анатомія дружби передбачає спільні інтереси та погляди на життя, досить високий рівень довіри. А це може стати доброю основою до появи любові. Особливо, якщо любов для вас – «поговори зі мною», «послухай мене». Поширена думка, що любов – це коли «я не можу без тебе жити». Така фраза свідчить про схильність до залежних стосунків і величезну відповідальність за себе, яку партнер хоче вручити вам разом з такими от зізнаннями. Звісно, «втеча» в дружбу дистанціює і рятує від надмірної відповідальності.

В дружніх відносинах комфортно тим, хто шукає спілкування та взаєморозуміння без додаткових зобов’язань.

Друг – це той, який завжди виручить і підтримає – уявлення доволі хибне. Друг може сам не мати емоційного чи іншого ресурсу, аби виправдати ваші очікування. Як часто це стає причиною руйнування дружніх відносин! Насправді, важливо добре уявляти, що реально може дати вам друг в даний момент: емоційну або матеріальну підтримку, пораду, бути поряд, виконати прохання…

В дружбі Марса й Венери дуже багато емоційного заряду, енергії, яку ми воліємо не називати, а часто й не усвідомлювати. Йдеться про сексуальну енергію бажання і пристрасті. Бо навіть в дружніх відносинах залишаємось чоловіками і жінками. Приклеюючи на партнера напис «друг», ми таким чином, робимо відносини умовно безпечними. Добрий спосіб вибудувати необхідну дистанцію, яка мала б втримати від стосунків «мужчина-жінка». Отже, безпека, дистанціювання, табу і заборони утримують нас в ідентичності різностатевих друзів. Жінка наче вже й не зовсім жінка, якщо її віднести в друзі. Та й чоловік не є повноцінним мужчиною, коли на ньому табличка – «друг».

Погодитись на таку своєрідну «кастрацію» чи залишатись в ідентичностях Мужчини, Жінки – вирішувати вам. Тут багато напруження, відповідальності та… правдивості. В дружбі Марса й Венери менше відповідальності, та більше… ілюзії.

Чи може дружити Марс і Венера?..

Запис на консультацію та онлайн-консультацію: 066 412 63 19