Бути, чи не бути… батьками підлітка

Бути батьками підлітка – означає витримувати опір правилам і нормам, прийнятим в сім’ї, родині, культурному і соціальному середовищах. Доведеться вивчити молодіжний сленг, емозначки, орієнтуватися в субкультурах, музичних групах, популярних інтернет - сайтах, друкованих виданнях, шейпінгах, реслінгах…

Додамо до цього оздоблення себе тату, пірсінгами, фарбуванням та нарощуванням волосся, заперечення тінейджерами яскравих кольорів в одязі, епатажний манікюр – от, власне, і майже весь набір ознак, за якими дорослі можуть розпізнати, що стали батьками підлітка.

На черзі знецінення авторитетів раніше значимих людей (батьків, рідних). Натомість, велике значення надається дружнім стосункам та коханню.

Бути батьками підлітка – значить проявити толерантне ставлення до «не таких» друзів і невчасного кохання (яке кохання? вчитися потрібно!)

Розумування, філософствування, демонстративне мовчання, гепання дверима, години мобільних розмов і есемесочних мелодрам випробовують на міцність нервову систему старших.

Дорослих потішить бажання  тінейджера взяти участь в спільній справі. Та може так статися, що доручення не буде виконане вчасно або і взагалі залишиться не зробленим. Виявляється, підліткам для виконання такого ж об’єму роботи, що і дорослому потрібно більше часу в кілька разів! Можливий варіант – виконання доручення в пришвидшеному темпі, щоб встигнути ще погуляти з друзями або посидіти в чаті. Тож, якість виконаного страждатиме.

Незграбність, про яку кажуть, «як слон в посудній лавці», додає драйву стосункам «батьків і дітей». Та підліток в цьому випадку є «заручником» фізіології. Через швидкий ріст м’язова пам’ять «знає», щоб дістати чашку з чаєм потрібно з такої відстані простягнути руку на ось таку відстань. Та коли підліток бере філіжанку з чаєм, виявляється, що рука вже довша. В результаті чай розлитий, улюблену чашку мами розбито.

Бути батьками підлітка, чи не бути – кожний дорослий вирішить це питання по своєму. Наявність в сім’ї  тінейджера ще не означає, що дорослі автоматично є його батьками. Це, як у випадку з роялем. Мати рояль вдома – ще не означає бути піаністом.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00-18.00 год.