«Білі ворони» навколо нас…

Відчуття «інакшості», відмінності від інших приводить молодих людей або їх батьків у кабінет психолога. Виявляється, за такими звичайними словами криється страждання і відчуття меншовартості.

Батьки і не підозрюють, що самі формують те, чого в майбутньому захочуть позбутися – «інакшості» в своїй дитині. Самі ж діти в юнацькому віці приходять з тією ж проблемою – низькою самооцінкою і відчуттям нікчемності.

Нарцисичне ураження особистості формується з моменту усвідомлення дитиною себе окремою від матері істотою, яка має свої, інакші від очікувань дорослих потреби, вподобання, бажання, інтереси. Тоді батьки намагаються «переробити» дитину під власні стандарти, вподобання. Поступово дитина засвоює відчуття себе інакшою людиною, яка не здатна прийняти саму себе, власну природу чи життя. Починається період страждань, самоізоляції, уникання стосунків.

Часто від сучасних батьків можна почути фрази: «Ти не така/такий, як всі…», «Ти не маєш бути, як всі», «Не роби те, що всі», «Всі – це не ти»… Супроводжуючи дитину в житті, ці фрази справді можуть сформувати відчуття «інакшості». Далі, батьки раптом усвідомлюють, що доросла дитина обирає такий життєвий шлях, який не вписується в картину загальноприйнятого або такого, як бачать це вони. Тоді настає розчарування і розгубленість: «Всі вступають на економічний, а не мріють про кар’єру рок-музиканта». Діти, зазвичай, пояснюють батькам, що вони завжди говорили їм не бути, як всі, не робити те, що всі, бути інакшими.

Так, обравши шлях музиканта чи художника, діти можуть розчарувати батьків, які бачать їх економістами чи лікарями. А мистецтво – це не надійний хліб в житті. Саме в такий момент батькам доводиться чути від нащадка про те, що все життя вимагали бути не як всі. Тож, все, як вчили.

В цьому випадку страждають батьки, чий стосунок з дитиною погіршується.

Тож, прагнучи виховати дитину інакшою, ніж доводиться спостерігати навколо, ігноруючи її вподобання, бажання, інтереси, «ламаючи» характер під «зручний» для себе, доведеться за це розплачуватися власним стражданням або нарцисичним ураженням особистості самої дитини.

Запис на консультацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 год. за номером на головній