«Батьки і діти»…

Батько – важлива людина в житті кожного з нас. Він вчить взаємодіяти зі світом предметів, мислити, аналізувати, жити за правилами, брати на себе відповідальність, сприяє формуванню зовнішнього простору дитини.

Батько бавиться з дитиною більш ризиковано – підкидає вгору, бігає навипередки, грає в м’яча, бореться, чим привносить в дитячий світ відчуттів і переживань нові відтінки, викликає сильні емоції. Батьківські руки тримають маля впевнено і міцно, формуючи на тілесному рівні це відчуття.

Батьківська казка або історія – це розповідь про боротьбу за себе і близьких та пошуки свого місця в світі.

Дитина, якою займається батько краще фізично, психічно та інтелектуально розвивається. Вона впевнена в своїх силах. Від батька син чи донька швидше сприймуть знання, правила і норми, ніж від мами чи бабусі. Особливо це стосується хлопців і «важких» підлітків.

Традиційно так складається, що вихованням дітей займаються переважно  жінки. Тож, чоловічого впливу надто мало або він не є позитивний.

В нашому суспільстві сьогодні мова йде про збільшення ролі батька в вихованні дитини: від усвідомленого ставлення до батьківства, присутності на пологах до виходу дорослого сина чи доньки в самостійне життя.

Сучасний батько – це трудоголік, заробітчанин або безробітний. В таких життєвих реаліях чоловікам важко почуватися впевнено і самодостатньо, інколи, просто знаходитися в межах досяжності дитини.

Тож, маємо сумну картину, коли сини позбавлені батьківського образу, прикладу для наслідування, а доньки не знають, яким може бути чоловік і якою має бути його роль в її житті. А відома фраза «батьки і діти» викликає в нашій уяві картини протистояння, неприйняття і боротьби двох поколінь.

Два покоління - батьків і дітей – це продовження одне одного, світи, які повинні перетинатися, взаємозбагачуватися задля їх спільного щасливого буття.

Запис на консльтацію: в робочі дні з 10.00 - 18.00 год. за тел. на головній