Емоційні розлади підліткового віку

Афект неадекватності властивий дошкільнятам повертається до дитини в підлітковому віці. Проявляється він неспівпадінням в уявленні підлітка про себе з тим, як бачать його інші. До прикладу, дитина переоцінює себе, а хтось із важливих дорослих або авторитетних осіб критикує її, тоді і виникає такий внутрішній конфлікт, який проявляється афектом неадекватності.

Розпізнати такий розлад можемо тоді, коли слухняна і успішна дитина раптом перестає добре вчитися, стає неслухняною, агресивною. Стається подібне і у випадку розбіжності між надмірними очікуваннями дорослих і реальними можливостями дитини. Замкнутість, страх помилитися, ауто агресія можуть стати ланцюжком у розвитку тривожного розладу.

Страх лежить в основі інстинкту самозбереження. Є так звані, вікові страхи. Для підлітків властиво боятися війни і всіляких соціальних катаклізмів, втрати близьких, власної смерті, пожежі та агресії. Хлопці частіше бояться хвороби, а дівчата – природних явищ, замкнутого простору та висоти. Хоча страх висоти мені часто зустрічається і у хлопців як несвідомий прояв страху досягнень, яких чекають від підлітка дорослі або він сам.

По інтенсивності переживань страху підлітки наближаються до дошкільнят. І якщо дитину 5-6 років ми, дорослі, заспокоюємо, коли їй страшно, то у випадку з підлітками здається, що вони вже не потребують нашої участі. І тоді стається конфлікт: самостійно впоратися із страхом не вдається, а батьки вважають дитину достатньо дорослою, щоб підтримати в переживаннях. Напруження може наростати і призводити до істерик, тривожних розладів, суїцидальної поведінки.

Причиною появи страхів стають паніка і невпевненість в міжособистісних стосунках, тривожність власних батьків.

Батькам підлітка важливо знизити рівень очікувань до підлітка. А часто стається якраз навпаки: зростають вимоги дорослих та соціальні очікування, збільшується міра відповідальності та інтелектуальне навантаження.

Вимоги сучасного світу, суспільні процеси в Україні та віна на сході ускладнюють життя доросли і дітей. Будьте уважними і терплячими зі своїми дітьми, а у разі потреби, вчасно звертайтесь до психологів аби запобігти зниженню успішності в навчання, профілактиці страхів та тривоги.

Любов врятує світ: вашої  родини, дитини, ваш власний.

Запис на консультацію та онлайн-консультацію: 066 412 63 19