В очікуванні дива

Різдвяно - Новорічні свята завжди викликають фантазії про диво. Ми, дорослі, ніби повертаємось у дитинство і занурюємось в атмосферу любові, спокою, благополуччя…

Цьогоріч ситуація в країні спонукає до роздумів про ці одвічні цінності та психологічні передумови творення дива.

В давнину люди казали, що найбільше випробування для людей, суспільств і народів - це жити в смутні часи. Тоді втрачається базове відчуття безпеки, загострюється інстинкт самозахисту. Натомість, інстинкт самозбереження послаблюється. Люди прагнуть об’єднатися в великі групи, щоб почуватися безпечно і разом захищати не тільки себе, а і свої погляди від знецінення існуючою системою.

Смута в Україні є однією з криз, які прокотилися Європою останнім часом. Та починалось все набагато раніше потужною економічною кризою 2011-2012рр. Фахівці говорили про подальше її поглиблення. Тому проголошення «пакращення» життя українців «різало слух», виглядало обманом, самообманом та призвело до вибуху в суспільстві.  

Напередодні свят кожна із сторін нинішнього протистояння сподівається на диво. Різдв’яне чи Новорічне - воно має принести в Україну, в кожну родину любов, спокій, благополуччя. Важливо просто пам’ятати, що творимо ми його самі: нашою вірою, взаємопідтримкою, вмінням чути одне одного, надією на краще та любов’ю до ближнього.

Чоловіки і жінки, дорослі, малі і старі – всі ми можемо творити диво одне для одного. Наші мрії, бажання є дуже схожими – спілкування, взаєморозуміння, душевне тепло, сімейний затишок. Вони не надто залежать від економічних показників. Ще Мати Тереза говорила про те, якщо хтось хоче змінити світ на краще – хай іде додому і потурбується про своїх рідних.

Відчувши мир у власній душі, кожен зможе передати його ближньому і понести далі. Так стається диво. Новорічне, Різдв’яне, довгоочікуване, омріяне і таке бажане в часи смути і непевності.

Записатись на консультацію: 06 412 63 19