Принцип реальності

Свята добрі тим, що колись врешті закінчуються. Велика кількість позитивних переживань: захоплення, радості, щастя викликають стан, схожий на стресовий. Це означає, що на фізичному і психологічному рівні відчувається втома «не зрозуміло від чого». Багатьох охоплює легкий сум і тривога невідомого походження.

Поведінкові реакції свідчать про бажання пасивно відпочити від святкової метушні…

Післясвяткові новини в пресі рясніють повідомленнями про самогубства – на фоні піднесеного загального новорічно-різдв’яного настрою деякі люди особливо гостро відчувають власну «нещасливість»…

Все разом нагадує про різносторонність життя, в якому є світло і тінь, день і ніч, біле і чорне…

Аби подолати депресивний настрій, важливо «правильно» повертатися до робочих буднів.

Для цього дорога на роботу і з роботи має бути трохи довшою, ніж зазвичай. «Продовжити» її може довший маршрут, «дорожні корки», ранкова кава перед робочим днем з колегами… По приході додому дайте собі часу до півгодини, щоб ваша увага переключилася на домашні справи. Для цієї мети підійде перепочинок у своїй кімнаті, ванна/душ, спокійна і неспішна вечеря в колі родини…

Наше життя протікає в континуумі, який має два полюси: задоволення і реальності. Ми, люди, завжди прагнемо до задоволення і нам хочеться робити все, що його приносить. Менше приваблює реальність, де задоволення інколи не так багато, як хотілось би.

Принципи реальності і задоволення керують нашими діями, бажаннями, нашим вибором… Вони борються в кожному з нас, спричиняючи психологічний конфлікт, а відтак, і страждання.

Тож, прийняти свою буденність з тією кількістю позитиву, яка можлива і доступна  в цей життєвий період, означає прийняти себе, своє життя з усіма його перевагами і обмеженнями.

Полярності у відчуттях вдасться уникнути, якщо житимемо в реальності, де  задоволення має своє місце і свій час.

Запишисатись на консультацію: 066 412 63 19