Відчай

Вважається найглибшим душевним колодязем, з якого важко вибиратися. Відсутність бажань, надії, перспективи, втрата сподівань, цінностей, людських життів можуть вказувати на те, що емоційного «дна» досягнуто. Там «накриває» відчай.

Переживаючи відчай, людина здатна на «крайні» міри задля пошуку виходу із складної ситуації.

Сьогодні в умовах суспільно-політичної кризи в Україні кожна із сторін громадянського протистояння може вдаватися до крайнощів. По обидві сторони люди втрачають свій світ. У одних це – сите життя, у інших – успішна кар’єра, ще для інших людей – це втрата близьких, свободи, ідеалів та цінностей. Готовність йти до кінця об’єднує українців по обидві сторони барикад. Реальність є така, що вийти з неї неможливо (на Марс ніхто не полетить), можливо тільки бути і проживати та переживати.

Відчай призводить до відчайдушних вчинків, які називаються героїзмом. Кожна сторона протистояння має своїх героїв.

Інакше виглядає реальність тих, хто втратив надію в себе, в життя… Тоді суїцид видається єдиним виходом…

Насправді, вдаватись до крайнощів, як от суїциду, означає взагалі ніяк не вирішити життєвої проблеми, а перекласти її на інших людей. Християнська традиція, норми моралі завжди засуджували суїцидальну поведінку, так як вона грунтується на бажанні людини відчувати себе здатною вирішити всі проблеми, всемогутністю прирівнявшись до Бога. Та коли ситуація виглядає надто складною, приходить думка покінчити з життям. Обравши шлях самогубства, людина позбавляє себе можливості впливати на реальність і таки спробувати щось зробити інакше.

Життєве завдання на етапі відчаю - навчитись витримувати ситуацію, коли, як здається, виходу немає, відчути межі власних фізичних, емоційних можливостей. Прийняти навіть власну безпорадність.  Інколи потрібно чекати, щоб появився вихід, інколи – покластися на людей, які поряд.

Діяти – ще один спосіб подолання відчаю. Напруга спадатиме - стане видно вихід.  

Коли вдається засвоїти такий життєвий урок  – з’являються «сходи нагору».

Записатись на консультацію: 066 412 63 19